°


ztm.waw.pl

Zużyte bilety dla młodego artysty

Patryk Krenzelak, młody artysta, prosi o pomoc przy tworzeniu nowego dzieła. Potrzebuje do niego... zużytych biletów komunikacyjnych.

Patryk to młody artysta, który wpadł na pomysł stworzenia nowego dzieła. Pojawił się jednak kłopot. Artysta ma bowiem problem z zebraniem odpowiedniej ilości materiału potrzebnego do instalacji. Skąd bowiem ma wziąć skasowane bilety, gdy wszyscy korzystają z Warszawskiej Karty Miejskiej. Sam zebrał już spora kolekcję skasowanych kartoników, ale to wciąż za mało. Postanowił poszukać wsparcia. Gdzie? W oczywistym miejscu – Centrum Kultury w Piasecznie. Pracownicy centrum, którzy na co dzień z kulturą obcują zrozumieli artystę i postanowili zorganizować zbiórkę biletów.

Patryk wysłał również list opisując swój pomysł i prosząc o wsparcie. Oto jego treść:
„Udręczeni pasażerowie! Jako młody i kreatywny twórca, wraz z towarzyszącą mi wróżką, pragnę skonstruować instalację artystyczną. Potrzebuję jednak do tego waszej pomocy. Materiałem, z którego chcę wykonać instalację, są bilety pochodzące z komunikacji miejskiej. Niestety, mimo rutynowych wojaży, mój bagaż doświadczeń nie mieści w sobie na tyle dużo dowodów odbytych przejazdów abym mógł w stu procentach spełnić swój zamysł artystyczny. W związku z tym, zwracam się do was z prośbą o wsparcie mojego projektu. Z nieskrywaną radością przyjmę wszelkiego rodzaju wykorzystane bilet komunikacji miejskiej. Nie ważne czy wsiedliście do autobusu/metra/tramwaju/samolotu czy pociągu. Każdy z nich jest dla mnie  na wagę złota! (Wejściówki do metra to nie bilety) Dla osoby, która wykaże się największą aktywnością (ilość zebranych biletów) przewidziany jest rysunek “Pani Grzybiarki”, mojego skromnego autorstwa. Dodatkowo, każdy kto wesprze mój projekt, zostanie (wedle życzenia) uwzględniony jako osoba zaangażowana w tworzenie projektu. Temat instalacji pozostanie jeszcze tajemnicą, jednak mogę zapewnić, że wasze katusze związane z procesem gromadzenia owych biletów zostaną zauważone” – czytamy w liście.

Wiec jeśli czasami korzystacie z komunikacji albo gdzieś w waszych domach zalegają bilety z rozmaitych podróży a nie są to pamiątki i chcecie się ich pozbyć to nie wyrzucajcie ich do kosza. Zanieście je do Domu Kultury, Przystanku Kultura, Bibliotece Publicznej i filiach bibliotecznych w Piasecznie.

Natomiast jeśli chcielibyście powalczyć o rysunek to wraz z zapakowanymi biletami przynieście dane kontaktowe. Zbiórka trwa do 28 czerwca.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz