°


pixabay

Wspólne czytanie „Wesela” w Magdalence

Warto poznawać polską literaturę – temu służy akcja Narodowe Czytanie. 2 września w Magdalence będzie można zgłębić „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Wyniki badań czytelnictwa pokazują, że coraz rzadziej sięgamy po książki. A warto nadrabiać zaległości, jeśli mamy chwilę wolnego. Literatura pozwala nam rozwijać horyzonty, poznawać różne miejsca i ciekawe historie. Od 2012 roku przez prezydenta Rzeczypospolitej organizowana jest akcja Narodowe Czytanie, która ma pozwolić zaznajomić się z polskimi twórcami i ich dziełami. Pierwszą wspólną lekturą był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicz, w 2013 roku zagłębiano się w twórczość Aleksandra Fredry, a następnie w: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa i „Quo Vadis” wspomnianego już Sienkiewicza.

Tegoroczną lekturą, zgodnie z wyborem internautów, jest „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Powieść będzie czytana m.in. w Magdalence. – Już w sobotę 2 września zapraszamy wszystkich miłośników literatury, teatru i twórczości Stanisława Wyspiańskiego do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej. Wspólne czytanie „Wesela” odbędzie się w Centrum Integracji Społecznej w Magdalence o godz. 15.00 –  zachęca gmina Lesznowola.

Aby dodać szczególnego wydźwięku powieści uczestnicy mogą przywdziać stroje weselne.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz