°


FB/TSA

TSA zagra „Dla Przyjaciela”

Legenda polskiego rocka zespół TSA wystąpi 5 lutego w koncercie charytatywnym w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie. TSA zagra, by pomóc Waldemarowi Czapkiewiczowi.

TSA (Tajne Stowarzyszenie Abstynentów) to zespół legenda. Grupa zaliczana jest do prekursorów heavy metalu w Polsce. Historia zespołu sięga 1979 r. kiedy to w Opolu z inicjatywy Andrzeja Nowaka (gitara) i Tomasza „Whatfora Zatwarnickiego (bas) powstało TSA. Debiutancki singiel grupy zatytułowany „Mass Media/Wpadka” ukazał się w 1981r., dwa lata później ukazał się pierwszy studyjny album pod tytułem „TSA”.

W początkowym okresie działalności TSA czerpał inspirację z grup AC/DC oraz wczesnej twórczości Led Zeppelin. Z czasem rozwinął swój własny styl. W latach 80. utwory TSA cieszyły się ogromną popularnością i sprzedawały się w kilkutysięcznych nakładach. W historii zespołu doszło do kilku rozłamów w opolskiej grupie. W latach 90. rozgorzał spór pomiędzy muzykami. Chodziło o prawa do nazwy zespołu. Z tego powodu przez pewien czas istniały TSA (Piekarczyka i Nowaka) oraz TSA-Evolution (Machela i Niekrasza). W 1998r. TSA zostało reaktywowane, ale ponownie rozpadło się rok później. Po 2001 r. TSA znów zaczęło grać razem. W 2004 roku ukazał się pierwszy po reaktywacji album zatytułowany Proceder, który uzyskał nominację do Fryderyka. TSA do tej pory wydała siedem albumów studyjnych, a ich utwory do dziś są puszczane przez wiele rozgłośni radiowych.

TSA niebawem wystąpi w Tarczynie. Koncert charytatywny jest dedykowany Waldemarowi Czapkiewiczowi, który dziś walczy z chorobą. Czapkiewicz to doskonały gitarzysta, który grał w legendarnych bluesowych kapelach Grupa Bluesowa Gramine, Grupa Bluesowa Stodoła. W latach 80. był wziętym akustykiem współpracującym z największymi gwiazdami polskiego rocka od TSA, Oddział Zamknięty, Breakout, Voo Voo, Vox, Republika po Bajm i wielu, wielu innych.

Kogo zobaczymy na scenie w Gminnym Ośrodku Kultury? Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 obok TSA wystąpią: 1ONE, Ewast Earth Band i Bronek Duży-Puzon. Sprzedaż biletów na koncert już ruszyła.

Start: 5 lutego, godz. 19.00
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, Juliana Stępkowskiego, Tarczyn
Bilety: 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu
Sprzedaż biletów: GOK pok. 101.
Informacje: 22 715 79 62


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz