°


TLove FB

T. Love zagra w Piasecznie

„Warszawa”, „King”, „IV Liceum Ogólnokształcące”, „Ajrisz”, „Chłopaki nie płaczą” – tu utwory, które zna chyba każdy z nas. T.Love to zespół, z którym jedni przeżywali młodość a inni dorastali. Teraz Muńka wraz z ekipą będzie można zobaczyć w Piasecznie w trakcie Wolprezy

Czym jest Wolpreza? To Festiwal Wolontariuszy. w tym roku odbędzie się już szóta edycja.  – Pozytywne doświadczenia z IV i V Wolprezy sprawiły, że w tym roku również chcemy dać szansę artystom, którzy czują że mają coś do przekazania światu, dlatego podobnie jak w ubiegłych latach Wolpreza będzie miała charakter festiwalu – podkreślają organizatorzy imprezy.

Niezależne jury złożone z muzyków, osób niezwiązanych z muzyką i z niepełnosprawnych intelektualnie podopiecznych stowarzyszenia, wybrało finalistów VI Wolprezy Dobrej Woli. Na scenie wystapią zespoły: Ad Astra, Black Dog, Immortal Dreams oraz Vermis. Na scenie pojawi sie również zespół Specjalisci. gwiazdą wieczoru bedzie T.Love.

Zespół T.Love powstał w 1982 r. wtedy jeszcze pod nazwą Teenage Love Alternative. Stworzyło go czterech kolegów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie: Zygmunt Staszczyk, Janusz Knorowski, Dariusz Zając i Jacek Wudecki. Zespół pierwszy występ na dużej scenie zaliczył na festiwalu „Malrock”. Grupa wystąpiła gościnnie jako debiutanci. Dwa lata później zespół zagrał na Festiwalu w Jarocinie już w charakterze gwiazdy. Wtedy zarejestrowano materiał na pierwszą kasetę „Nasz Bubelon” znany również jako „Nasz Babylon”.

Tak wyglądały początki zespołu T.Love (pod tą nazwą od 1987 r.). W początkach kariery Muniek wraz z kolegami inspirowali się muzyką punk rock, z czasem w ich muzyce pojawiły się elementy reggae, rock and rolla, glam rocka i pop rocka. Większość płyt wydanych przez T.Love uzyskało status złotych, a składanka „Love, love, love – the Very BesT.Love” pokryła się platyną.

Impreza wystartuje o godz. 14.00. Koncert zespołu T. Love odbędzie się 17 czerwca o godz. 20.00 na parkingu przy Parku Miejskim.Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz