°


Anna Sołtysiak

Szykują mundury, będą świętować

Mundury wyprasowane, program uroczystości dopięty na ostatni guzik, a więc można szykować się do zabawy. 15 lipca na błoniach przed urzędem gminy w Lesznowoli odbędzie się Święto Policji.

Funkcjonariusze z powiatu piaseczyńskiego już zacierają ręce, bo czeka na nich mnóstwo atrakcji. Ale nie tylko stróże prawa będą mogli wziąć udział w uroczystości. Impreza skierowana jest również do wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. – Inicjatywa organizacji Święta Policji w formule otwartego pikniku wyszła od komendanta Roberta Kokoszki. Z założenia jest to impreza dla wszystkich mieszkańców powiatu, organizowana kolejno w poszczególnych gminach powiatu. Lesznowola jest pierwszą gminą – wyjaśnia nam Agnieszka Adamus z Urzędu Gminy Lesznowola.

Dla policjantów z powiatu piaseczyńskiego 15 lipca będzie dniem wyjątkowym. Święto Policji rozpocznie się o 14.30 mszą św. polową, a po niej część funkcjonariuszy otrzyma wyróżnienia i nominacje. – Przewidujemy, że w sobotniej uroczystości weźmie udział około 100 funkcjonariuszy. Reszta zgodnie z grafikiem będzie pełniła służbę. Tak jest co roku. Jedni świętują, inni pracują i tak na zmianę – wyjaśnia kom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Po części oficjalnej, czas na świetną zabawę! W miasteczku policyjnym każdy będzie mógł poznać niuanse pracy stróżów prawa. To znakomita okazja, aby z bliska przyjrzeć się policyjnemu sprzętowi. Na błoniach przed lesznowolskich urzędem zlokalizowane zostanie również wesołe miasteczko dla najmłodszych. A gdy pojawi się nadmierne burczenie w brzuchu, będzie można skorzystać z kuchni polowej lub grilla.

Żądni tańca i muzycznych wrażeń również nie będą narzekać na nudę. O 16.00 koncert zespołu Big Band dla Frajdy. Trzy godziny później gorące kubańskie rytmy zaprezentuje Ray Caballo i Tripulacion Cubana.

Z pewnością dużym zainteresowaniem będą cieszyły się zawody w przeciąganiu liny, w których zmierzą się mieszkańcy i policjanci. Kto będzie lepszy? Warto przyjść 15 lipca na Święto Policji w Lesznowoli i przekonać się o tym z bliska. Mnóstwo atrakcji czeka!

Patronat medialny nad Świętem Policji 2017 objął portal WPRPiaseczno.pl.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz