°


Facebook Marcin Gienieczko

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Gienieczko

Ekstremalne wyprawy to jego chleb powszedni. Mowa o Marcinie Gienieczko, zawodowym podróżniku, fotografie, dziennikarzu, który wkrótce spotka się z mieszkańcami Góry Kalwarii. Z pewnością nie zabraknie opowieści o ekspedycji na Mount Everest czy przepłynięciu Amazonki.

Gienieczko zaczynał od wędrówek po Bieszczadach i Tatrach. Był organizatorem wyprawy rowerowej „dookoła Polski”, wspinał się w Hiszpanii i Rumunii, samotnie zmierzył się z Pirenejami. Europa nie kryje przed nim tajemnic, bo przemierzył ją wzdłuż i wszerz. Warto wspomnień, że przygotował materiał dziennikarski o klasztorze Shaolin, gdzie uczył się kung-fu i poznał filozofię Zen. Natomiast jako fotograf spełnił się wykonując zdjęcia podczas amerykańsko-kanadyjskiej ekspedycji na Mount Everest.

Marcin Gienieczko to jeden z najaktywniejszych polskich podróżników. Przepłynął Amazonkę w canoe (łódź) na dystansie 5573 km od Atalaya do Belem, czym ustanowił redkord Guuinnessa. W tajdze walczył o przetrwanie, dzięki czemu opanował sztukę survivalu. – Przeżył wówczas chwile, które wycisnęły niezniszczalne piętno na jego charakterze. Stał się polskim Jackiem Londonem – napisał ośrodek kulturyw Górze Kalwarii.

Podróżnik pojawi się w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii przy ul. Białka 9. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia o godz. 20.00.

Wstęp wolny.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz