°


pixabay.com

Rolkarze znów opanują Piaseczno

Już w najbliższą sobotę ulice Piaseczna ponownie opanują rolkarze! Ale tonie wszystko oprócz przejazdu ulicami miasta zaplanowano... Rolkotekę, czyli dyskotekę na rolkach.

Nightskating to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz Piaseczna. Wieczorne przejazdy ulicami miasta przyciągają wielu miłośników jazdy na rolkach. Standardowo Nightskating startuje z Placu Piłsudskiego, ale w sobotę peleton rolkarzy zacznie przejazd w inny miejscu. – Tym razem będzie on połączony z Rolkoteką na 3 poziomie parkingu przy Decathlon Piaseczno (Puławska 37), dlatego rozpoczęcie przejazdu będzie po raz pierwszy w innym miejscu niż dotychczas – podkreślają organizatorzy.

Planowana trasa przejazdu: Decathlon, Energetyczna, Mleczarska, Powstańców Warszawy, Jana Pawła II, Puławska, Kościuszki, Sierakowskiego, Warszawska, Młynarska, Puławska, Kusocińskiego, Wojska Polskiego, Nadarzyńska, Dworcowa, Sienkiewicza, Gerbera, Kilińskiego, Sierakowskiego, Warszawska, Chyliczkowska, Julianowska, Geodetów, Energetyczna, Decathlon.

Udział w imprezie jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. Jedyne co trzeba mieć to rolki i dobry humor. Warto jednak pamiętać, że to impreza dla nieco bardziej doświadczonych rolkarzy. Przejazd odbywa się przy muzyce w tempie 15 km/h. Warto więc mieć opanowaną sztukę hamowania, by nie ie doszło do „stłuczek”.

Warto dodać, że uczestnicy w wieku poniżej 12 lat muszą być pod nadzorem opiekuna. Dzieci i młodzież (do 15 lat) muszą mieć kask. Organizator zaleca również ochraniacze i elementy odblaskowe.

– Spotykamy się w sobotę 27 maja o godz. 18:00 i rozgrzewamy się przy muzyce do przejazdu który rozpoczniemy tradycyjnie o 20:00 – podkreślają organizatory.

Po zakończeniu przejazdu odbędzie się Rolkoteka, czyli dyskoteka na rolkach.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz