°






wikipedia

Przepłynął Atlantyk, odwiedzi Górę Kalwarię

Zapowiada się wieczór pełen kapitalnych opowieści! Już 21 października Górę Kalwarię odwiedzi znany podróżnik Aleksander Doba.

W słowniku 70-latka nie ma takiego słowa jak „nuda”. Aleksander Doba to fenomen, który udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jako pierwszy człowiek w historii przepłynął Ocean Atlantycki. Potrzebował 41 dni, aby opłynąć jezioro Bajkał. Również Polska nie ma przed nim tajemnic. Można powiedzieć, że przepłynął ją wzdłuż i wszerz.

Przygodę z kajakarstwem, która jest jego największą miłością rozpoczął w 1980 roku. Ma na swoim koncie medale Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Widząc samotnie płynącego człowieka z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że to Aleksander Doba. Jednak nie tylko kajaki są mu bliskie. Doba próbował swoich sił na innych ekstremalnych polach. Nie straszne mu szybowce oraz skoki ze spadochronem.

W 2015 roku zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015” w głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic”.

Z pewnością 70-latek ma o czym opowiadać. O niezwykłych podróżach, pasji oraz sile i kolejnych wyzwaniach Doba opowie już 21 października o godz. 20.00 w Ośrodku Kultury przy ul. Białka 9 w Górze Kalwarii.

Wstęp na spotkanie jest wolny.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz