°


Antoni Sławiński

Policjanci świętowali w Lesznowoli

Funkcjonariusze z powiatu piaseczyńskiego w minioną sobotę obchodzi swoje święto. Z tej okazji przygotowano festyn dla mieszkańców Lesznowoli.

– Inicjatywa organizacji Święta Policji w formule otwartego pikniku wyszła od komendanta Roberta Kokoszki. Z założenia jest to impreza dla wszystkich mieszkańców powiatu, organizowana kolejno w poszczególnych gminach powiatu. Lesznowola jest pierwszą gminą – wyjaśnia nam Agnieszka Adamus z Urzędu Gminy Lesznowola.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Na pikniku pojawiło się wielu mieszkańców zarówno tych dużych jak i małych. Impreza rozpoczęła się od części oficjalnej – mszy św. polowej, po której część funkcjonariuszy otrzymała wyróżnienia i nominacje na wyższe stopnie. 

Później przyszła pora na świetną zabawę. Mali mieszkańcy mogli wsiąść do radiowozu i poczuć się jak policjant. Inni poznali tajniki pracy z policyjnym psem. Nie zabrakło też pokazu umiejętności wytresowanych zwierząt. Chętni mogli nauczyć się zbierania odcisków palców. 

Żądni tańca i muzycznych wrażeń również nie narekali na nudę. O 16.00 rozpoczął się koncert zespołu Big Band dla Frajdy. Trzy godziny później gorące kubańskie rytmy zaprezentował Ray Caballo i Tripulacion Cubana.

Patronat medialny nad Świętem Policji 2017 objął portal WPRPiaseczno.pl. 


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz