°


Anna Sołtysiak

Policja szykuje się do zabawy

Chwila wytchnienia od codziennych obowiązków dla funkcjonariuszy z terenu powiatu piaseczyńskiego. 15 lipca przed urzędem gminy w Lesznowoli odbędzie się Święto Policji. Każdy może wziąć udział w zabawie!

Walka z przestępczością, troska o bezpieczeństwo i porządek publiczny – to podstawowe zadania policji. Praca funkcjonariuszy często wiąże się z ogromnym stresem. Niejednokrotnie stróże prawa narażają własne życie w imię dobra drugiego człowieka. Często narzekamy na pracę policji, jednak w ostatecznym rozrachunku doceniamy jej rolę. 

Już 15 lipca przed urzędem gminy w Lesznowoli mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego będą mogli świętować razem z funkcjonariuszami. To znakomita okazja, żeby przekonać się, że policjanci to również normalni ludzie, którzy każdego dnia realizują swoje obowiązki. Dla niektórych 15 lipca będzie dniem wyjątkowym, gdyż otrzymają nominacje i odznaczenia. Uroczystość na błoniach przed urzędem gminy Lesznowola rozpocznie się mszą św. polową o godz. 14.30.

Po części oficjalnej nadejdzie czas na wielkie świętowanie! Należy spodziewać się gorącej atmosfery. O 16.00 zaplanowano koncert zespół Big Band dla Frajdy. Na błoniach przed lesznowolskim magistratem stanie miasteczko policyjne, w którym będzie można m.in. zbadać... trzeźwość. Ale na uczestników czekają również inne atrakcje. Zaplanowano tor rowerowy z instruktorem, pokaz tresury psów policyjnych czy konkurs na dzieci z nagrodami. Mało? W programie również pokazy sportów walki, wesołe miasteczko dla dzieci czy też strzelnica. Każdy będzie mógł wrzucić „coś na ząb”. 

O 19.00 wszystkim nogi same będą rwać się do tańca za sprawą niesamowitych kubańskich rytmów. Na scenie pojawi się Ray Caballo i Tripulacion Cubana.

Patronat medialny nad Świętem Policji 2017 objął portal WPRPiaseczno.pl.


Jakub Malkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz