°


FB Pod niemieckimi łóżkami/Alicja Chyla

Pod niemieckimi łóżkami

Miłośnicy sztuk teatralnych już 17marca będą mieli okazję do obejrzenia zabawnej komedii w doborowej obsadzie aktorskiej. Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii zostanie wystawiona sztuka „Pod niemieckimi łóżkami”.

Przedstawienie w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego to adaptacja książki napisanej przez Justynę Polańską. Autorka od ponad 10 lat pracuje w Niemczech jako sprzątaczka. Zabawne, a niekiedy dziwne sytuacje, w których uczestniczyła skłoniły ją do napisania książki, która obala stereotyp porządnych i ułożonych Niemców. Za Odrą powieść „Pod niemieckimi łózkami – opowieść polskiej sprzątaczki” stała się bestsellerem.

Zarówno książka, jak i spektakl pokazują pikantne sekrety niemieckich pracodawców. Sprzątaczka ma dostęp do każdego zakamarka w domu i wie kto udaje silnego macho, a śpi pod kołdrą w misie. Kto jeździ luksusowym samochodem, ale w lodówce ma pustki. Kto przed żoną udaje kochającego i przykładnego męża, a przed sprzątaczką niekiedy paraduje w negliżu. Wesoła, pełna ironii a niekiedy i sarkazmu historia wywoła uśmiech na twarzy każdego widza.

W spektaklu Łukasza Witta-Michałowskiego w role główne wcielają się: Kasia Galica, Bartek Kasprzykowski oraz Bartosz Opania.

Sztuka zostanie wystawiona w grodziskim Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii przy ul. por. J. Białka 9 już 17 marca o godz. 20.00. Bilety w cenie 55 zł do nabycia w kasie lub na teatralnebilety.pl (niebawem w sprzedaży).


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz