°


zamekczersk.pl

Piknik „Śladami średniowiecza”

Już niebawem na zamku w Czersku nastąpi powrót do przeszłości. Odbywający się w dniach 12 – 15 sierpnia piknik „Śladami średniowiecza” to okazja do poznania historii w przyjemnej, rodzinnej atmosferze.

Wyjątkowa lekcja historii w Czersku to doskonały sposób na spędzenie wakacji. Odpoczywając od szkoły i nauki najmłodsi będą mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę i jednocześnie miło spędzić czas z rodziną. Podczas średniowiecznego pikniku, na specjalnie przygotowanych stanowiskach, będzie można spróbować ówczesnych potraw. Z myślą o najbardziej aktywnych uczestnikach zaplanowano liczne gry i zabawy – strzelanie z łuku, rzut oszczepem oraz inne zadania, m.in. rozpalanie ognia, pieczenie podpłomyków, lepienie garnków.

Podczas prezentacji zostanie przedstawiona historia tarczy rycerskiej, konstrukcja i historia miecza oraz średniowiecznego ubioru. Dodatkowo odbędzie się pokaz gry na Ligawkach oraz warsztaty malarskie i manualne. Swoje stanowiska zaprezentują obóz wojów, rogownik, wikliniarz, rybak oraz wielu innych przedstawicieli zawodów typowych dla epoki średniowiecza.

W połowie sierpnia zamek w Czersku zamieni się w magiczne miejsce. Uczestników pikniku czekają niesamowite atrakcje. Podróż w czasie do okresu średniowiecza to gwarancja niezapomnianych przeżyć. 12 – 15 sierpnia to dni, które konecznie musisz uwzględnić planując wakacyjny odpoczynek.


Aleksandra Szczepańska
kontak@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz