°


pixabay.com

Piaseczyńskie Dyktando przed nami

Jeśli lubisz nietypowe wyznania i chcesz się zmierzyć z językowymi łamańcami to koniecznie weź udział w Piaseczyńskim Dyktandzie. Na najlepszych czekają nagrody.

Celem miejskiego dyktanda jest pogłębienie szacunku do języka, podnoszenie świadomości językowej, doskonalenie umiejętności ortograficznych oraz interpunkcyjnych oraz integracja lokalnego środowiska.

Jeśli chcecie zmierzyć się z ortograficznymi łamańcami to koniecznie zgłoście się do napisania dyktanda. Można to zrobić wypełniając internetowy formularz zgłoszeniowy lub wypełniony dokument zostawić w recepcji Przystanku Kultura w Piasecznie przy Placu Piłsudskiego 9.

Sprawdzian znajomości ortografii i interpunkcji odbędzie się w piątek 20 maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej rr 5.  Zaplanowano dwie kategorie wiekowe: osoby do lat 18 rozpoczną pisanie o godz. 11.00, a starsi o godz. 12.30 . Dyktando odczyta Krystyna Czubówna, znana dziennikarka i lektorka.

Jeśli nie będzie można wyłonić zwycięzcy w danej kategorii zostanie przeprowadzona dogrywka. Wyniki zostaną ogłoszone 28 maja o godz. 15.00 na Rynku w Piasecznie


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz