°


gok-lesznowola.pl

Niemen zabrzmi w Magdalence

Dobra wiadomość dla miłośników twórczości Czesława Niemena. 23 lipca w Magdalence odbędzie się koncert leśny pt. "Niemen akustycznie".

Już niedługo na Górkach Piaskowych będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Występ muzyczne Radosława Świderskiego i Krzysztofa Chromińskiego przybliżą twórczość Czesława Niemena. Koncert leśny zapewni niezwykłą podróż do czasów twórczości wybitnego polskiego artysty.

Czesław Niemen żył w latach 1939 – 2004. W tym okresie polski piosenkarz, kompozytor, instrumentalista występował w klubach studenckich, grał w zespołach. Największą sławę przyniosły artyście solowe występy wokalno – instrumentalne. Kompozycje Niemena często wykorzystywane były w filmach.  Za swą twórczość otrzymał nagrody m.in. na festiwalu w Opolu i Sopocie. 

Podczas koncertu „Niemen akustycznie” zabrzmią akustyczne aranżacje, doskonale wpisujące się w klimat leśnej scenerii Górek Piaskowych. 23 lipca usłyszymy m.in. Sen o Warszawie, Pod papugami, Dziwny jest ten świat w wykonaniu polskich artystów. Na scenie zaśpiewają: Radosław Świderski – leader grupy Radek Blues Band, kompozytor i producent muzyczny oraz Krzysztof Chromiński – Absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Katowicach, pianista, kompozytor, aranżer.

Impreza startuje 23 lipca, o godz. 18.00. Na koncert leśny organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych z piknikowymi koszyczkami. Szykuje się niezapomniane słuchowisko w wyjątkowej atmosferze. Wstęp wolny.


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz