°


konstancinjeziorna.pl

Magicznie i bajecznie w Parku Zdrojowym

W najbliższy weekend w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń”. W harmonogramie tego wydarzenia znajdziemy ciekawe warsztaty i spotkania z niezwykłymi opowiadaczami.

Festiwal Sztuki Opowiadania na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych Konstancina. Organizowany jest od 2005 r. I mimo upływu wielu lat wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Dlaczego? – To za sprawą organizatorów, czyli Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie oraz Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego, którzy zawsze dbają o ciekawy program festiwalu. Nie inaczej jest w tym roku – poinformował konstanciński magistrat. 

Impreza rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 8 lipca o godz. 20.00. W tężni solankowej wystąpią znani opowiadacze bajek: Ewelina Jarnutowska, Anna Marianna Kac i Michał Malinowski. Zatem wszystko rozpocznie się od „Nocy opowieści”. – Postaramy się nieść piękno kultury słowa, dzielić się mądrością minionych pokoleń oraz śmiać się dużo, bo baśnie to rozrywka  – wyjaśnia Michał Malinowski, dyrektor MBBiO w Czarnowie – Baśnie to spotkanie, baśnie to przestrzeń, by po prostu być razem.

Pozostała jeszcze niedziela! 9 lipca w godz. 15-18 na wszystkich będzie czekać wiele bajkowych atrakcji. Na placu obok tężni odbędą się „Podwórka wyobraźni”, czyli warsztaty familijne, opowieści obrazkowych i papierowych teatrzyków i animacje z klockami MuBaBaO. 

Wstęp bezpłatny!


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz