°


Anna Sołtysiak

Lao Che w w Piasecznie

Choć dopiero otwiera się sykl imprez w plenerze, to my już wiemy, kto wystąpi na zakończenie wakacji w Piasecznie. Miłośnicy cięższego brzemienia i gitarowych brzmień będą meli powody do zadowolenia. W Piasecznie pojawi się zespół Lao Che.

Większości nie trzeba przedstawiać tej płockiej grupy. Kto jeszcze nie zderzył się z twórczością zespołu, poniżej znajdzie kilka informacji i dawkę możliwości Lao Che.

Płocka grupa jest obecna na rynku muzycznym od blisko 15 lat zadebiutowała krążkiem „Gusła”, jednak prawdziwą popularność zdobyła albumem „Powstanie Warszawskie”. Lao Che zdobywała uznanie występami na festiwalach, m.in. na Przystanku Woodstock. Grupa współpracowała również z warszawskim Muzeum Powstania Warszawskiego. Co ciekawe, muzycy z Lao Che w 2012 r. zostali odznaczeni przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrnymi Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego.

Ostatni krążek Lao Che zatytułowany „Dzieciom” został wydany w 2015 r. Album kirowany jest jednak do „dorosłych dzieci”.Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz