°


wikipedia

Konstancin odkryje Czesława Niemena

Wyjątkowy głos, wspaniałe utwory i ogromny talent. Czesław Niemen na trwałe zapisał się w historii polskiej muzyki. W Konstancinie-Jeziornie będzie można przybliżyć sobie jego sylwetkę za sprawą filmu „Czy mnie jeszcze pamiętasz? – Czesława Niemena gdański epizod”.

Przez lata Czesław Niemiec zyskał grono wiernych fanów, którzy nadal ze łzami w oczach słuchają jego piosenek. Artysta pierwszy sukces odniósł 1962 roku, kiedy zdobył nagrodę na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Pozwoliło mu to ruszyć w trasę z Czerwono-Czarnymi. Następnie dołączył do zespołu Niebiesko-Czarni, z którego odszedł w listopadzie 1965 roku. Kolejnym krokiem w jego karierze było utworzenie grupy Akwarele. Artysta występował na wielu scenach, zdobywał kolejne nagrody i zyskiwał popularność. Stworzył również grupę Niemen Enigmatic, a następnie formację Niemen. Próbował sił zagranicą, ale jego kariera nie rozwinęła się na miarę posiadanego talentu. Wszyscy doskonale znają jego piosenki m.in. „Dziwny jest ten świat” czy „Sen o Warszawie”.

W Konstancinie nadarza się okazja, aby lepiej poznać losy artysty. 8 kwietnia w Konstancińskim Domu Kultury zaplanowano pokaz filmu „Czy mnie jeszcze pamiętasz? Czesław Niemen a gdański epizod” – Artysta po opuszczeniu Białorusi pierwsze lata spędził w Trójmieście, występując wtedy pod swoim prawdziwym nazwiskiem: Czesław Juliusz Wydrzycki. W filmie wspominają o tym okresie życia Niemena jego współpracownicy, przyjaciele i rodzina. Opowieść o człowieku, który w krótkim czasie, dzięki niespotykanemu talentowi i uporowi stał się idolem młodzieży. Film kończy się wyjazdem Niemena do Warszawy – czytamy w opisie.

Gościem pokazu będzie dziennikarz, pisarz i filmowiec Wojciech Fułek, który przybliży postać Czesława Niemena. Dodatkową atrakcją będzie minirecital Katarzyny Makowieckiej.

Wstęp wolny.

Czas: 8 kwietnia, godz. 17.00.
Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz