°


wikipedia

Koncert Natalii Przybysz w Górze Kalwarii

Magiczna muzyka na wieży strażackiej za Kinem Uciecha w Górze Kalwarii. 8 września na scenie wystąpi wyjątkowy duet Natalia Przybysz i Raphael Rogiński.

Popularność Natalii Przybysz przyniosły występy w zespole Sistars, który tworzyła wraz ze swoją siostrą Pauliną. W 2006 roku piosenkarka podjęła solową działalność artystyczną. Dwa lata później, wraz z producentem Envee, wydała płytę „Maupka Comes Home”. Brała udział w wielu kampaniach społecznych. W 2011 roku otrzymała nominację do nagrody przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album roku hip-hop/ R&B/ reggae. Trzy lata później nawiązała współpracę z zespołem Raphaela Rogińskiego – Shy Albatross. W 2014 roku Przybysz wydała kolejną płytę – „Miód”, które uzyskały status złotej płyty.

Artystka nadal współpracuje z Raphaelem Rogińskim. Kompozytor i gitarzysta propaguje tradycję żydowską, amerykański folk oraz pieśni kurpiowskie.

W projekcie Shy Albatross, w który zaangażowani są również Hubert Zemler i Miłosz Pękala, Przybysz i Rogiński reinterpretują tradycje folkowe z różnych zakątków świata. Podczas koncertu będzie można usłyszeć także przeboje takich artystów jak: David Bowie, Nina Simone, Terry Callier i Wanda Warska.

Koncert Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskiego odbędzie się 8 września o 20.30 na wieży strażackiej za Kinem Uciecha.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz