°


filmweb.pl

Kino Uciecha zaprasza na film

Jeśli nie macie pomysłu na spędzenie piątkowego wieczoru to koniecznie wybierzcie się do Kina Uciecha. Tym razem zaprezentowany zostanie film „Mr. Gaga”.

„Mr. Gaga” nie jest zwykłą biografią prezentującą dana postać. To film, który oprócz sylwetki Ohada Naharina wybitnego choreografa i wieloletniego szefa najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company, pozwala zrozumieć widzowi pasję. 

Reżyser Tomer Heymann przez osiem lat towarzyszył artyście. Wszystko po to, by jak najlepiej przekazać widzowi informacje o jego życiu, rodzinie i pasji. Pasji, która zajęła pierwsze miejsce i w tyle pozostawiła pozostałe aspekty życia Naharina. Reżyser nie ocenia tu wyborów artysty, zostawia tu wolną rękę widzowi. Film ukazuje wirtuoza ruchu, który zachęca tancerzy wyrażania swoich emocji właśnie poprzez ruch, poprzez opracowany przez siebie język ruchu – Gaga.

Heymann uchwycił w filmie nie tylko życie prywatne i próby zespołu. Ten obraz ma również przesłanie ukazujące taniec jako sztukę, doskonałą w każdym swoim detalu. Zachwycony tym będzie każdy, nawet jeśli nie zna się na tańcu.

Start: 21 kwietnia, godz. 19.00
Miejsce: Kino Uciecha, ks. Sajny 14
Bilety: 5 zł ulgowy, 8 zł normalny


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz