°


wikipedia

Jubileuszowy festyn parafialny w Mirkowie

Wyjątkowa niedziela (28 maja) w Konstancinie-Jeziornie. Rajd Papieski, występy artystyczne czy loteria fantowa – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych z okazji 60. rocznicy erygowania parafii.

W marcu 1957 roku ks. Prymas Kardynał Stefan Wyszyński dekretem ustanowił parafię pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie. To był swego rodzaju punkt zwrotny dla fabrycznego osiedla. Wszystko zaczęło się w 1905 roku, kiedy ks. Wincenty Tymieniecki ze Słomczyna poddał pod rozwagę pomysł postawienia świątyni dla robotników papierni w Jeziornie. Dzieło udało się zwieńczyć w 1909 roku. Kościół był filią parafii św. Zygmunta w Słomczynie. W 1957 roku zmieniło się to za sprawą wizyty prymasa Wyszyńskiego.

W najbliższą niedzielę (28 maja) mieszkańcy Konstancina będą świętowali 60. rocznicę erygowania parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie. O 12.00 odbędzie się uroczysta msza św. Następnie wszyscy mogli będą uczestniczyć w jubileuszowych obchodach.

Program uroczystości jest niezwykle ciekawy. Po 13.00 zaplanowano start pierwszej grupy w VII Rajdzie Papieskim. Zespoły składać się będą z 5-8 osób, które wyruszą w trasę i staną przed zadaniem odwiedzania specjalnie przygotowanych punktów. Na najlepszych czekają nagrody. W dniu festynu rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy: plastyczny i na kostium ukazujący Świętą Rodzinę. Planowana jest również wystawa historycznych zdjęć mirkowskiego kościoła. Mieszkańcy mogą przynosić własne fotografie, które po wydarzeniu zostaną im zwrócone.

Festyn to owoc wspólnej pracy mieszkańców, młodzieży szkolnej, lokalnych przedsiębiorców, a także konstancińskiego magistratu.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz