°


wikipedia.org

„Jestem miłością" i Tilda Swinton

Tildę Swinton zawsze warto obejrzeć na ekranie. A szczególnie w tak dobrym filmie jak „Jestem miłością”. Na seans zaprasza 6 czerwca Konstanciński Klub Filmowy.

„Jestem miłością”, obraz którego reżyserem jest Luca Guadagnino, momentami ociera się o arcydzieło. To historia bogatej rodziny Recchich. Tilda Swinton gra tu Emmę – żonę głowy rodu. Gdy pewnego dnia poznaje przystojnego przyjaciela swojego syna, na nowo budzi się w niej życie. Co niesie za sobą konsekwencje – na zawsze odmienia losy całej rodziny. Film, będący też w pewnym sensie melodramatem, swoją konstrukcją przypomina dzieła dawnych włoskich reżyserskich mistrzów, szczególnie Viscontiego. A to już powód żeby go obejrzeć. No i oczywiście dla aktorskiego kunsztu Tildy Swinton

Odtwórczyni głównej roli w „Jestem miłością” warto więc poświęcić kilka zdań. Aktorska kariera Tildy Swinton tak naprawdę zaczęła się w połowie lat 80. od spotkania kultowego już reżysera Dereka Jarmana. Zagrała wtedy w jego filmie „Caravaggio” znakomicie przyjętym przez krytyków. Zresztą i potem nie odmawiała mu ról – wystąpiła m.in. w „Wojennym requiem”. Swinton bardzo przeżyła śmierć Jarmana, którego uważała za swojego mentora i mistrza. – Po śmierci Dereka poczułam ogromną pustkę – mówiła. Choć Swinton często występowała w kinie niezależnym, to nie stroni od udziału również w wielkich produkcjach, dla szerokiej publiczności. Przykładem film „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i szara strefa”. Wśród wielu prestiżowych nagród aktorka ma też w dorobku Oscara.

– Zachęcamy nie tylko do udziału w projekcjach, ale także do zabrania głosu w dyskusjach, gdyż podczas naszych spotkań poruszamy tematy związane z wyświetlanym filmem, ale także jego odniesieniami oraz kontekstami w kulturze – piszą organizatorzy Konstancińskiego Klubu Filmowego.

Start seansu: 6 czerwca (wtorek), godz. 19.00. Miejsce: KDK (Hugonówka), ul. Mostowa 15. Wstęp wolny.
   
 


Andrzej Golec
andrzej.golec@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz