°


mat. organizatora

Festiwal Filmowy „Świat Maklaka”

1 i 2 lipca w podwarszawskim uzdrowisku, czyli w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się I edycja Festiwalu Filmowego „Świat Maklaka”. Jak się domyślacie wydarzenie poświęcone jest Zdzisławowi Maklakiewiczowi, kultowej postaci kinematografii polskiej. Co znajdziemy w programie?

Nadchodzący weekend w Konstancinie zapowiada się iście filmowo. Fani starego i dobrego polskiego kina nie będą mogli narzekać na nudę. „A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic.”, „Komary rypią. Przejdźmy do środka.” , „Bardzo mi przykro, inżynier Mamoń jestem.” – któż nie pamięta tych kultowych cytatów?

Organizatorzy zadbali o to, by podczas festiwalu pojawiły się takie filmy, jak: „Wakacje z duchami, „Wniebowzięci” czy „Hydrozagadka”. Nie zabraknie też projekcji dla najmłodszych widzów. Projekcje odbędą się w sali widowiskowej Konstancińskiego Domu Kultury oraz w Parku Zdrojowym, w którym zaplanowano tzw. kino na leżakach (od godz. 21.30). 

Nie przypadkowo na miejsce projekcji wybrano m.in. konstanciński Park Zdrojowy. Jak pisze Marta Maklakiewicz, córka aktora: „Ojciec też tu przyjeżdżał. Chodził po parku, rozmawiał z ptakami, rybami i powtarzał, że Konstancin jest jak bajka”.

Jak wspominaliśmy na wstępie festiwal będzie trwał od 1 do 2 lipca w KDK przy ul. Mostowej 15. Wstęp bezpłatny.

To obowiązkowa pozycja kulturalna dla fanów Zdzisława Maklakiewicza!

Więcej informacji na stronie festiwalmaklaka.pl


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz