°


Archiwum

Dzień Strażaka i jubileusz 100-lecia OSP w Skolimowie

W najbliższą niedzielę (7 maja) w Parku Zdrojowym w Konstancinie wielkie strażackie święto. W programie m.in pokaz musztry paradnej, koncerty orkiestr dętych, wystawa sprzętu i wiele innych.

Lista atrakcji pęka w szwach. – Świętowanie zaczniemy od wielkiej parady orkiestr dętych, która rozpocznie się wymarszem o godz. 13.30 spod Centrum Handlowego „Stara Papiernia”. Paradne przejście orkiestr, wraz z pocztami sztandarowymi i strażackimi wozami bojowymi zakończy się w Parku Zdrojowym, gdzie odbędą się główne uroczystości i festyn. O godz. 14.00 w amfiteatrze rozpocznie się msza święta polowa. Po nabożeństwie o godz. 15.15 na placu przy amfiteatrze, podziwiać będziemy pokaz musztry paradnej w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato Warka oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia. Po pokazie musztry odbędzie się uroczysty apel oraz wręczenie odznaczeń dla druhów ochotników. Na zakończenie zaś koncert orkiestr dętych w amfiteatrze, które wykonają aranżacje znanych utworów popowych i rockowych – informują organizatorzy.

Jednocześnie trwał będzie wielki rodzinny piknik.  – W Parku Zdrojowym już od przedpołudnia trwać będzie wielki piknik rodzinny, z atrakcjami dla dzieci i rodziców.Zabawy i konkursy dla dzieci, pokaz ratownictwa medycznego, specjalne pokazy gaśnicze, konkursy strażackie, wystawa samochodów i sprzętu ratowniczo-gaśniczego. To tylko część z licznych, zaplanowanych na ten dzień atrakcji. Będzie też kiermasz, na którym i kupimy różne wyroby rękodzielnicze, produkty eko i bio, oraz smacznie zjemy – zapewniają strażacy.

W tym roku Dzień Strażaka ma wyjątkową oprawę ze względu na jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. Jednostka zostanie odznaczona Złotym Znakiem Związku OSP RP.


REDAKCJA
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz