°


pixabay.com

Dożynki w Czernidłach pełne atrakcji

Gospodarzem konstancińskich dożynek będzie sołectwo Czernidła. Impreza odbędzie się już 3 września. Szykujcie się na świetną zabawę i moc atrakcji, bo tych nie zabraknie.

Gminne dożynki wystartują o godz. 12.40. Jak na święto plonów przystało imprezę otworzy dożynkowy korowód sołectw, w trakcie którego prezentowane będą wieńce ze zbóż. Po tej swoistej paradzie zostanie odprawiona polowa msza św. O godz. 14.00 nastąpi uroczyste otwarcie imprezy.

Na dożynkach nie może zabraknąć muzyki i występów artystycznych. Tu program zapowiada się bogato. Przed publicznością zaprezentują się lokalne zespoły artystyczne: Przepióreczka, Sonata i Rapsodia, oraz wystąpią Barbara Wiewióra, Łurzycanki, Pogodna Jesień, Jarzębina Czerwona, Cantabile.

W trakcie konstancińskich dożynek nie może zabraknąć również zmagań sportowych. – Interesująco zapowiada się turniej sołectw, w którym pięcioosobowe drużyny z sołectw gminy Konstancin-Jeziorna będą zmagać się w widowiskowych konkurencjach, wymagających nie lada umiejętności i sprawności. Najlepszym rolnikom naszej gminy zostaną wręczone nagrody wraz z tytułami Rolnik Roku 2017, a jury wybierze najładniejszy wieniec tegorocznych dożynek – zachęcają organizatorzy.

To jednak nie wszystko po sportowych zmaganiach przyjdzie pora na zabawę! O godz. 19.00 na scenie pojawi się zespół Mateo. Godzinę później będzie można bawić się przy muzyce zespołu Dbomb. Natomiast o godz. 21.00 rozpocznie się potańcówka pod gwiazdami przy muzyce D.M.D.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz