°


piaseczno.eu

Chwila wytchnienia, czyli „Krótka przerwa”

Najbliższa niedziela (28 maja) będzie pełna atrakcji. W Parku Miejskim w Piasecznie odbędzie się impreza „Krótka Przerwa”, podczas której zaprezentują się m.in. Witek Muzyk Ulicy, Kabaret Jurki i Dorota Gellner.

Po ciężkim tygodniu czas na chwilę wytchnienia. „Krótka Przerwa” jest znakomitą okazją do odskoczni od codziennych obowiązków. Na piaseczyńskim rynku nikt nie będzie mógł narzekać na nudę, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zerknijmy zatem, co przygotowali organizatorzy. O 12.30 na scenie plenerowej zaprezentuje się Teatr Małe Mi. Najmłodsi będą mieli okazję wybrać się w niesamowitą podróż z lalkami. Artyści teatru podczas występów wykorzystują różne formy animacji, sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną. Na piaseczyńskim rynku statuetkę „Przyjaciel Biblioteki w Piasecznie” otrzyma Dorota Gellner, która obchodzi 35-lecie pracy twórczej. Uroczystość rozpocznie się o 13.30. Następnie będzie prezentowany dorobek Doroty Gellner. Jej wiersze odczyta m.in. Krystyna Czubówna.

Niezwykle ciekawą postacią jest Witek Muzyk Ulicy. Artysta postanowił porzucić życie dla pieniędzy i wieść los żebraka. Zainspirowała go uliczna skrzypaczka, której szlakiem postanowił podążyć. Witek Muzyk Ulicy ruszył w miasto z akordeonem i tworzy wyjątkową muzykę opartą o motywy ludowe i rockowe. Artysta zaprezentuje się na scenie plenerowej o 17.30.

Filmy z okresu kina niemego, rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacja czy pantomina – to inspiracja artystów Teatru Na Walizkach. Uznanie zdobyli nie tylko w kraju, ale i za granicą. Teatr Na Walizkach występował m.in. we Włoszech, Niemczech, Białorusi, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie i na Węgrzech. 28 maja o 18.30 na parkingu przy ul. Sierakowskiego mieszkańcy Piaseczna będą mieli okazję poznać artystów, tworzą komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego.

Na koniec potężna dawka humoru. O 19.30 na scenie plenerowej zaprezentuje się Kabaret Jurki. Od lat Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Przemek Sasza Żejmo, Wojtek Kamiński i Marek Litwin bawią całą Polskę. Nie stronią od improwizacji, co sprawia, że ich występy są żywe i dynamiczne. Kabaret Jurki ma na swoim koncie wiele nagród. W Piasecznie artyści dadzą z siebie wszystko, aby porwać widownię.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz