°


KDK

40-lecie Konstancińskiego Domu Kultury

W najbliższy weekend swoje 40. urodziny będzie obchodził Konstanciński Dom Kultury. Z okazji jubileuszu dla mieszkańców i gości przygotowano piknik rodzinny, potańcówkę i ciekawe koncerty.

KDK to już marka sama w sobie. Wydarzenia kulturalne organizowane w Hugonówce cieszą się dużym zainteresowaniem, przyciągają publiczność i uczestników w każdym wieku. Nie dziwi więc, że jubileusz 40-lecie placówki również obchodzony będzie hucznie.

– Z okazji wyjątkowego jubileuszu, Konstanciński Dom Kultury zaplanował dwa dni pełne wyjątkowych atrakcji. W sobotę i w niedzielę przy Hugonówce od godz. 14.00 (ul. Mostowa 15) odbędzie się piknik rodzinny. W różnorodnym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy, m.in. na animacje, gry i zabawy dla dzieci „Kraina Szczęścia Klauna Feliksa”, spektakl dla najmłodszych „Ale Cyrk” (godz. 15), warsztaty artystyczne i edukacyjne dla dzieci, warsztaty plastyczne „Pokoloruj KDK”, Lego Opowieści, gry planszowe, podchody, malowanie koszulek i buzi, klocki MuBaBaO, warsztaty wycinanki, a także atrakcje sportowe i loterię – informuje Grzegorz Traczyk z KDK.

Ponadto w sobotę, 24 czerwca o godz. 17.00 w plenerze odbędzie się wielka feta urodzinowa. – Ucztowanie przy wspólnym stole umili muzyka zespołu The Warsaw Dixilanders. O godz. 18.30 w altanie przy Hugonówce zacznie się potańcówka, którą poprowadzi DJ. Natomiast na godz. 21.30 zaplanowano koncert gwiazdy – zespołu Tercet czyli Kwartet (bilety 40 zł). W sali widowiskowej Hugonówki wystąpią znani aktorzy i artyści kabaretowi Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Wojciech Kaleta i Robert Rozmus. Koncert będzie swoistą muzyczną podróżą po polskich i światowych przebojach lat 70., 80. i 90. zaprezentowanych w charakterystycznym, estradowym stylu zespołu, z ogromnym poczuciem humoru – zapewniają organizatorzy.

W niedzielę, 25 czerwca nie tylko na piknik rodzinny, lecz także na koncert i spotkanie autorskie. O godz. 16.00 w amfiteatrze wystąpi Fair Play Quartet, zespół działający na pograniczu muzyki rozrywkowej i klasycznej specjalizujący się w wykonywaniu muzyki pop na instrumentach smyczkowych. W konstancińskim amfiteatrze zaprezentują repertuar z najnowszej płyty z niezwykle oryginalnymi aranżacjami piosenek Michaela Jacksona.

Natomiast w Hugonówce o godz. 16.00 odbędzie się też spotkanie autorskie z Witoldem Malesą-Bonieckim, autorem książki „Cienie wśród sosen. Spotkania w Konstancinie”. Jest to zbiór szkiców o malarzach, pisarzach i poetach, którzy gościli w konstancińskim Domu Pracy Twórczej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Szczegółowy program dwudniowej imprezy można znaleźć tu.


REDAKCJA
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz